Dzień Dziecka był okazją do spotkania z rodzicami i dziećmi objętymi programem Karta Dużej Rodziny. Wiceburmistrz Sławomir Strzelecki wręczył karty i zachęcał do korzystania z szeregu zniżek. Karta przysługuje niezależnie od uzyskiwanych dochodów rodzinom z co najmniej trójką dzieci  w wieku do ukończenia 18 roku życia albo do ukończenia 25 roku życia, w przypadku gdy dziecko się uczy oraz bez ograniczeń wiekowych w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności.

Młodzieżowe Rady Miejska i Powiatu Milickiego wraz z Ośrodkiem Kultury były organizatorami I Gry Miejskiej poświęconej 25-leciu gminnej samorządności. Uczestnicy - reprezentanci milickich szkół - musieli odnaleźć 10 punktów, w którycg odpowiadali na pytania dotyczące samorządów terytorialnych. Koniec gry i podsumowanie odbyło w Urzędzie Miejskim w Miliczu. W katergorii SP zwyciężyła milicka dwójka, w kategorii gimnazjum - Ad Astra - a ketegorii szkoła ponadgimnazjalna - I LO im. AK.

"Historia polskiego Milicza" - taki tytuł nosi nowa książka wydana przez gminę Milicz i powiat milicki. Prapromocja wydawnictwa miała miejsce w Grabownicy 27 maja podczas Dolnośląskich Obchodów 25-lecia Samorządności". Promocja książki dla miliczan odbędzie się 7 czerwca w KOM-ie dokładnie w 70. rocznicę przekazania miasta Milicza polskim władzom przez Komendanturę Wojenną Armii Radzieckiej w 1945 r. Książka to efekt pracy zespołowej pod redakcją dra I.Kowalskiego.

hpm

Burmistrz Piotr Lech wziął udział w ternieju sportowym zorganizowanym w Krośnicach przez tamtejszy samorząd z okazji 25-lecia pierwszych wolnych wyborów do rad gmin 27 maja 1990 r. Samorządowcy startowali w 6 dyscyplinach lekkoatletycznych. Gmina Milicz zajęła drugie miejsce w ogólnej klasyfikacji.

30 maja miało miejsce uroczyste otwarcie nowej świetlicy w Węgrzynowie. Burmistrza Piotra Lecha, który w tym czasie uczestniczył w krośnickich zawodach sportowych samorządowców, reprezentował wiceburmistrz S.Strzelecki.

"Podwórko naszego dzieciństwa" - pod takim hasłem odbyły się tegoroczne obchody Dnia Dziecka 31 maja zorganizowane przez Ośrodek Kultury w Miliczu oraz Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny. Dzieci mogły poznać w praktyce zabawy podwórkowe, które jeszcze nie tak dawno królowały na wszystkich podwórkach, m.in. ciuciubabkę, grę w klasy, gumę, zośkę. Największym hitem, szczególnie wsród rodziców, okazał się turniej w kapsle. Były puchary, cukierki, wata cukrowa, dużo pozytywnych emocji i wspomnień. Na podwórkowej scenie znakomicie zaprezentował się zespół taneczny działający przy Ośrodku Kultury, wesołe animacje muzyczne dla dziedci i rodziców poprowadziłą Julia Janczura. Dużą pomoc okazali niezastąpieni harcerze z 9. Milickiej Druzyny Harcerskiej WAWER. Całość znakomicie prowadził duet Daniel Misiek oraz Szymon Borowiak.

Burmistrz Piotr Lech wziął udział 29 maja w uroczystej sesji Rady Gminy Cieszków z okazji 25-lecia samorządności. Wzorem Milicza na sesję zaproszono radnych wszystkich 7 kadencji.

Połączone komisje Rady Miejskiej analizowały w czwartek 28 maja sprawozdanie z wykonania budżetu za 2014 r. Wynika ze niego, że sama gmina jak i jej jednostki przez nieodpowiednie decyzje finansowe poprzednich władz weszły w nowy rok z dużymi obciążeniami wymagalnymi. Dla przykładu tylko placówki oświatowe miały blisko pół mln wymagalnych należności.

bip

kwiaty milicz konkurs

RPO

poradnik interesanta

docsign2

 edukacja barycz pl

 aktywni barycz1

ore milicz

kolej na rower

google street view logo

 e mapa gmina milicz1

 logo fala

karta duzej rodziny

tvpm logo moje

czystymilicz

Logo KOM poziom

emapa

 

Gmina Milicz - 2014-2015