Milicz, 1 września 2015 roku

Szanowni Państwo
Nauczyciele i Wychowawcy,
Pracownicy Oświaty,
Dyrektorzy,
Drodzy Uczniowie i Rodzice!

  Wakacje dobiegły końca. Dziś rozpoczynamy zajęcia w nowym roku szkolnym 2015/2016. Jest to ważne wydarzenie także i dla mnie jako Burmistrza Gminy Milicz, w sercu na zawsze nauczyciela.
  Wśród priorytetów gminnej oświaty, które wpisują się również w założenia polityki edukacyjnej państwa, będzie wdrażanie różnorodnych działań w zakresie edukacji zdrowotnej – propagowanie zdrowego stylu życia, właściwego odżywiania i popularyzacja wody, jak również zwiększenie skuteczności działań wychowawczych na rzecz bezpieczeństwa.
   Mieszkamy na bardzo specyficznym terenie – w Parku Krajobrazowym ,,Dolina Baryczy’’, dlatego ważne jest tworzenie i umacnianie więzi emocjonalnej z naszą małą ojczyzną – Ziemią Milicką. Ten cel powinien się znaleźć na każdym etapie kształcenia.
   Duży nacisk powinniśmy położyć na sprawność fizyczną i koordynację ruchową dzieci i młodzieży.  Od dawna wiadomo, że mają one ogromny wpływ na zdrowie i rozwój każdego z nas, a w szczególności dzieci, których potrzeby ruchowe są zdecydowanie największe. Zajęcia sportowe rozwijają nie tylko fizycznie, ale też sprawiają sporo radości i wywołują pozytywne emocje
   Planujemy inwestycje w zakresie termomodernizacji budynków szkolnych z zastosowaniem rozwiązań proekologicznych,  w tym odnawialnych źródeł energii. Będziemy rozbudowywać szkoły w celu zwiększenia liczby miejsc dla przedszkolaków.  Marzy mi się także gminny żłobek.
   Gminna oświata wymaga rewitalizacji nie tylko w zakresie infrastruktury, ale również działań edukacyjnych, rozwijających aktywność i kompetencje dzieci i młodzieży oraz nauczycieli. Konieczne jest podjęcie działań w kierunku stworzenia profesjonalnych centrów nauki w każdej szkole, pierwsze takie dzięki środkom unijnym powstaną w naszych trzech gimnazjach.
   Od kiedy zostałem burmistrzem, placówki oświatowe są zobowiązane do zakładania stowarzyszeń, by poprzez nie pozyskiwać nie tylko dodatkowe środki finansowe na zapewnienie równych szans uczniom, opiekę nad dziećmi w trudnej sytuacji, działalność kulturalną, sportową, turystyczną, ale również rozbudzić potrzebę aktywności i działania na rzecz społeczności lokalnej. W przyszkolnych stowarzyszeniach powinni być zarówno nauczyciele i rodzice, jak i pełnoletni uczniowie, absolwenci, mieszkańcy – jednym słowem wszyscy, którym na sercu leży dobro szkoły/przedszkola, gminy, Ziemi Milickiej.
   Proponuję, aby rozpoczynający się dzisiaj rok szkolny był Rokiem Szkoły w Ruchu, dlatego zachęcam uczniów, nauczycieli i rodziców do aktywności fizycznej. Przesiądźmy się z samochodów na rowery, biegajmy, chodźmy i spacerujmy. Mieszkamy w wyjątkowym miejscu, jadąc rowerem, biegnąc czy idąc, dostrzeżemy to piękno.
   Wszystkim uczniom życzę dużo zdrowia, łatwego zdobywania wiedzy, rozwijania pasji oraz wielu przyjaciół, nauczycielom radości z nauczania, a rodzicom satysfakcji z sukcesów ich pociech!

Z wyrazami szacunku
Piotr Lech
Burmistrz Gminy Milicz

festywal

wwwbaryczSzanowni Państwo, 

O północy 1 września rozpoczęło się głosowanie na RZEKĘ ROKU w konkursie Klubu Gaja!Zgłosiliśmy do konkursu naszą piękną rzekę BARYCZ - urocza kandydatka przeszła eliminacje i znalazła się w gronie 11 finalistek! Barycz jest JEDYNKĄ na liście. GŁOSUJEMY!!!

Szkoła Muzyczna I Stopnia w Miliczu ogłasza nabór uzupełniający na rok szkolny 2015/2016
•    Dzieci w wieku 6 – nie więcej niż 10 lat do klasy pierwszej cyklu trwającego 6 lat nauki (cykl sześcioletni) w specjalnościach: fortepian,  skrzypce, gitara klasyczna, flet.

•    Dzieci i młodzież od 8 - 16 roku życia do klasy pierwszej cyklu trwającego 4 lata (cykl czteroletni) w specjalnościach: fortepian,  skrzypce, gitara klasyczna, flet, klarnet, saksofon, wiolonczela, perkusja                                                                                              
Wnioski o przyjęcie do szkoły wraz z zaświadczeniem od lekarza rodzinnego stwierdzającym brak przeciwwskazań do nauki w szkole muzycznej składamy  do dnia 4 września 2015r. w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 2, Milicz, ul.Kopernika 18.  

Przesłuchania w formie badań przydatności kandydatów polegające na sprawdzeniu uzdolnień muzycznych, warunków psychofizycznych, predyspozycji do nauki gry na określonym instrumencie odbędą się:
7 września (poniedziałek) oraz 10 września (czwartek) 2015r. od godz.15.00
 w Szkole Muzycznej w Miliczu, ul. Trzebnicka 4b.
Lista przyjętych 11 IX 2015r.
Druk  wniosku oraz opis sprawdzianu predyspozycji na stronie www.sp2milicz.pl - w zakładce szkoła muzyczna - rekrutacja na rok szkolny 2015-16.
   

Szkoła Podstawowa nr 2 i Szkoła Muzyczna I Stopnia
Milicz, ul. Kopernika 18, tel. 71 38 40 183
www.sp2milicz.pl , e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Burmistrz Piotr Lech podpisał umowę na budowę Orlika Lekkatletycznego. Ten obiekt powstanie przy stadionie miejskim jeszcze w tym roku. Gmina Milicz otrzymała dotychczas 650 tys. wsparcia zewnętrznego. Na dniach nastąpi podpisanie umowy z wykonawcą boiska trawiastego w Miliczu. Zostanie one oddane do użytku w przyszłym roku.

woda logoRusza Milicki Program Zasobami Wodnymi „Powrót do źródła. Woda? Naturalnie”. Program skierowany do każdego z nas, ponieważ wszyscy potrzebujemy JEJ do życia. Oczywiście chodzi o wodę, bo ONA jest głównym tematem programu i to w różnych odsłonach: jako produkt najzdrowszy do spożycia, jako nasze dobro regionalne, jako element krajobrazu, jako dobro wymagające ochrony…..i wiele innych. Zaczynamy od promocji picia naturalnej wody  z kranu, która jest wodą całkowicie zdatną do picia. Na terenie Milicza zamontowane zostały dwa zdroje miejskie. W  szkołach pojawią się źródełka wody pitnej, co systematycznie będzie uzupełniane o nowe miejsca. Partnerami programu są : lider Gmina Milicz, Zakład Usług Komunalnych, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna  w Miliczu, PGK „Dolina Baryczy” sp. z o.o., Stowarzyszenie na Rzecz Ekologii Humanistycznej „EKOS”, placówki oświatowe.

  

bip

Plany gospodarki Niskoemisyjnej

but dozynki wojewodzkie

kwiaty milicz konkurs

RPO

poradnik interesanta

docsign2

 edukacja barycz pl

 aktywni barycz1

ore milicz

kolej na rower

google street view logo

 e mapa gmina milicz1

 logo fala

karta duzej rodziny

tvpm logo moje

czystymilicz

Logo KOM poziom

emapa

LOGO Radlin

 

Gmina Milicz - 2014-2015