image

 

image 

Gmina Milicz otrzyma z UMWD 170 tys. zł dofinansowania budowy boiska trawiastego przy stadionie miejskim w Miliczu, co stanowi ponad 30% wartości zadania ocenianego na pół mln zł. 

Burmistrz Piotr Lech  uczestniczył w I części obchodów 70. rocznicy założenia Klubu Sportowego "Barycz" Milicz. Uroczystości, w tym mecz piłkarski pomiędzy "Astrą" Krotoszyn a "Baryczą" - nawiązujący do rozegranego dokładnie 70 lat temu meczu Milicza z Krotoszynem - miały miejece na stadionie miejskim 1 maja br. Burmistrz na ręce prezesa przekazał z tej okazji czek na kwotę 7 tys. zł.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej po raz drugi organizuje konkurs dla najlepszych pracodawców Kreator miejsc pracy. Celem konkursu jest wyróżnienie pracodawców, którzy tworzą nowe miejsca pracy oraz zatrudnili najwięcej pracowników w 2014 r. Nagrody będą przyznawane w pięciu kategoriach: mała, średnia, duża firma oraz duża firma przemysłowo-produkcyjna, a także duża firma handlowo-usługowa. Konkurs trwa do 29 maja.

pies

 Gmina Milicz poszukuje odpowiedzialnej osoby, która zobowiązałaby się stać nowym właścicielem dla bezdomnego psa, przebywającego obecnie na terenie jednego z sołectw. Pies jest spokojny i ułożony, więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 71 3804306.

 

Piękna pogoda oraz wspólne gminy Milicz i powiatu obchody Święta Konstytucji 3 Maja sprawiły, że w Paradzie i Majówce Konstytucyjnej uczestniczyło bardzo wielu mieszkańców gminy i powiatu. W Paradzie uczestniczyły wozy strażackie, amerykańskie, bryczki, jeżdżcy konni, mażoretki, orkiestra dęta, strażacy, w tym starżacy z Guzowic w strojach z epoki, bractwo rycerskie, cykliści, młodzież w strojach ludowych, milicki smok, uczniowie gminnych i powiatowych szkół oraz wielu miliczan. Burmistrz Piotr Lech sedecznie dziękuje wszystkim, którzy uczestniczyli w święcie oddającym hołd twórcom pierwszej w Europie nowoczesnej konstytucji. Przed paradą burmistrz złożył kwiaty pod Krzyżem Solidarności, a w trakcie parady pod pomnikiem Jana Pawła II w dziesiątą rocznicę jego śmierci. 

Koncert muzyki polskiej z okazji Święta Konstytucji 3 Maja, który miał miejsce w milickim Ośrodku Kultury 30 kwietnia, zgromadził wiele osób. Utwory polskich kompoytorów zaprezentowali uczniowie szkoły muzycznej I stopnia oraz profesor poznańskiej Akademii Muzycznej W.Pabich. Burmistrza Piotra Lecha, który w tym czasie spotykał się z mieszkańcami Sułowa, reprezentowali wiceburmistrz S.Strzelecki i kier. wydz. oświaty, promocji i spraw społecznych D.Duszyński.

bip

kwiaty milicz konkurs

RPO

poradnik interesanta

docsign2

 edukacja barycz pl

 aktywni barycz1

ore milicz

kolej na rower

google street view logo

 e mapa gmina milicz1

 logo fala

karta duzej rodziny

tvpm logo moje

czystymilicz

Logo KOM poziom

emapa

 

Gmina Milicz - 2014-2015