V Powiatowy Konkurs Fizyczny


W środę 6 marca w Gimnazjum w Miliczu odbył się V Powiatowy Konkurs Fizyczny „Pstryczek-elektryczek, czyli co wiesz o elektromagnetyzmie".
 

W konkursie uczestniczyło 12 uczniów z czterech gimnazjów powiatu milickiego: Gimnazjum w Miliczu, Społecznego Gimnazjum „ Ad Astra", Publicznego Gimnazjum w Cieszkowie oraz Gimnazjum w Sułowie. Uczniowie Ci wyłonieni zostali w Szkolnych Konkursach Fizycznych. Konkurs Powiatowy składał się z 20 zadań zamkniętych oraz 5 zadań otwartych. Na rozwiązanie zadań uczniowie mieli 60 minut.

Najlepszym fizykiem okazał się uczeń klasy trzeciej Społecznego Gimnazjum „Ad Astra" – Bartłomiej Bienkiewicz.

II miejsce zajął uczeń również z tego gimnazjum – Wojciech Walniczek.

III miejsce zdobył uczeń z Gimnazjum w Miliczu – Marcin Szewczyk.

Do konkursu uczniowie byli przygotowywani przez swoich nauczycieli fizyki: Janinę Krystek, Barbarę Kotlicką i Małgorzatę Morawiak.

Uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Gimnazjum w Miliczu i Radę Rodziców przy Gimnazjum w Miliczu. Konkurs został zorganizowany przez Barbarę Kotlicką – nauczyciela fizyki w Gimnazjum w Miliczu. Serdecznie gratulujemy!

  


Centrum Informacji Turystycznej
w Miliczu


pl. Ks. E. Waresiaka 7, Milicz
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 71 38 30 035