Niezwykle wiele atrakcji miało miejsce na milickim Rynku w niedzielę 5 lipca. Uoczyste otwarcie imprez letnich w gminie Milicz oraz mobilnego punktu informacji turystycznej w kawiarni Adamo rozpoczął występ milickiej orkiestry, następnie zaprezentowała się nasza zdolna wokalistka Daria Jaworska, a zakończył muzycznie imprezę zespół z Trzebnicy muzyką celtycką. Cały czas w trakcie trwania rynkowej fety można było przejechać się dorożką, ochłodzić pod kurtyną wodną, a dzieci miały okazję poskakać na dmuchańcach, pomalować twarze, brać udział w konkursach i świetnie się bawić z klownami. Wszystko tego popołudnia było za darmo.

Szanowni Mieszkańcy Gminy Milicz! Zachęcamy do udziału w tworzeniu Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Milicz (PGN)!

plakat wy cig 2015w

Decyzja o otawrciu kąpieliska na Karłowie tylko po niedrogim remocie, okazała się słuszna, potwierdzili to miliczanie, którzy tłumnie odwiedzili w ostatni weekend to miejsce.

Od 30 czerwca Milicz posiada mobilny Punkt Informacji Turystycznej,  znajduje się on w Rynku, a konkretnie w restauracji Adamo. Informacji turystycznej można także zasięgnąć w budynku Centrum Aktywności Lokalnej - w siedzibie Partnerstwa dla Doliny Baryczy. Mobilny punkt "it" będzie czynny także w soboty i - co jest nowum - także w niedziele.

2 lipca dokonywano odbioru Ptasiego Traktu, inwestycji mającej na celu zwiększenie atrakcyjności i estetyki miasta Milicza. Oprócz nowych trawników i nasadzeń, wybudowano wiele elementów tzw. architektury krajobrazu, na trasie można też zobaczyć rzeźby ptaków.

Komisja złożona z przedstwicieli Urzędu Miejskiego oraz ZNP i "Solidarności" przyznała 11 nauczycielom świadczenia zdrowotne w wysokości po tysiąc zł. Pozostałe dwa wnioski przesunęła do rozpatrzenia w październiku br.

bip

kwiaty milicz konkurs

RPO

poradnik interesanta

docsign2

 edukacja barycz pl

 aktywni barycz1

ore milicz

kolej na rower

google street view logo

 e mapa gmina milicz1

 logo fala

karta duzej rodziny

tvpm logo moje

czystymilicz

Logo KOM poziom

emapa

LOGO Radlin

 

Gmina Milicz - 2014-2015